Nasze Konie

DESPOTKA

Jedna z dwóch pierwszych klaczy od których rozpoczęła się historia naszej Stadniny. 

Despotka, klacz sp urodzona w 1999 roku, trafiła do nas w roku 2003. Spokojna i pomocna w nauce jazdy konnej, a jednocześnie odważna i ochocza w parkurze. Chodziła w zaprzęgu w singlu i w parze. Idealny koń w terenie, zarówno w grupie, jak i w pojedynkę. Matka, która wydała na świat wiele wspaniałych źrebaków.

Jej znakiem rozpoznawczym są śliczne małe uszka ułożone w serduszko. Jednak niech one Was nie zwiodą! Despotka mimo, że toleruje większość ludzi to kocha tylko nielicznych - Panią Elę (swoją obecną właścicielkę) oraz Pana Jaśka (poprzedniego właściciela) to oni mają prawo się do niej zbliżać. Reszta próbujących zostanie przegoniona groźną miną, a Ci najbardziej uparci mogą nawet zostać uszczypnięci za zakłócanie spokoju Despoci.

Aktualnie Despotka cieszy się zasłużoną emeryturą i nadzoruje młode pokolenie. 

DAMA

Jedna z dwóch pierwszych klaczy od których rozpoczęła się historia naszej Stadniny. 

Dama, klacz kuc urodzona w 1996 roku, trafiła do nas w roku 2003. Nauczyciel najmłodszych i towarzysz tych nieco starszych. W młodości waleczna, szybka i skoczna, chodziła w zaprzęgu i w saniach. W późniejszych latach pracowała również w hipoterapii. Ulubiony koń młodych adeptów jeździectwa. Wielokrotna matka, dająca bardzo dobre i spokojne potomstwo.

Dama, jak i jej najstarsza przyjaciółka Despotka, wychodzi z założenia, że skoro większą część swojego życia poświęciła ludziom, to należy jej się święty spokój, dlatego dopuszcza do siebie tylko właścicieli i opiekunów.

Kuc profesor, od kilku lat na zasłużonej emeryturze.